این هم از این

امروز دوشنبه 22/4/88 تقریبا پس از سه سال مجموعه داستان جدید من به نام «آدم ها و دودکش ها» توسط نشر ثالث راهی بازار شد. این مجموعه شامل 10 داستان کوتاه و 3 داستان کوتاه کوتاه است که سه داستان کوتاه به نام های روز به روز، آدم ها و دودکش ها و آلاسکا سه داستانی هستند که پس از حذف دو داستان دیگر به نام ها من و دوستم با لیدا و اگر جنگی هم نباشد به این مجموعه اضافه شده اند. و این برای من از روی ناچاری بود زیرا پس از سه سال مجبور بودم که این داستانهای را جایگزین کنم تا ناشر مجموعه را به چاپ برساند. برای همین فضای این سه داستان به گمان من با داستانهای دیگر کاملا متفاوت است.

نام داستانهای این مجموعه عباتند از

1-       بیب بیب

2-       خانه دارد می سوزد

3-       پیش از این

4-       سرد

5-       هواکش

6-       آلاچیق

7-       ماهی قزل آلا

8-       روز به روز

9-       آدم ها و دودکش ها

10-   آلاسکا

11-   دوپیکر

12-   گردنه آوج

13-   ابرهای کوچک

 

و امادو داستان حذف شده؛ دو داستانی که وزارتخانه آقای صفار هرندی وزیر ارشاد اسلامی دولت آقای دکتر احمد محمودی نژاد ریس جمهور کشور جمهوری اسلامی ایران توسط نامه ای که نه نشانی از امضائی روی آن بود و نه نام کسی بر روی آن نوشته شده بود؛ درست به مانند نامه ای  که انگار آدمی آن را از توی جوب خیابان پیدا کرده باشد به نشر ثالث ابلاغ کرده بود که دو داستان «من و دوستم با لیدا» و «اگر جنگی هم نباشد» از کتاب حذف شود و همچنین خواسته بود که نام کتاب نیز تغیر پیدا کند زیرا نام کتاب هم نام یکی از همین داستانهای خذف شده بود.

داستان من و دوستم با لیدا که در تقریبا نسخه ویراش شده ای و نهایی این داستان است که پیشتر در سایت سخن ارائه شده بود شرح حال یک دختر فراری در تهران می باشد دختری به نام لیدا که من او را تابستان سال 71 در پارک لاله تهران یافتم و داستان اگر جنگی هم نباشد داستان طنزی است  که به شرح حال یک گروهبان می پردازد که این داستان نیز بخشی از خاطرات دوران خدمت سربازی بنده در ستاد نیروی هوایی جمهموری اسلامی ایران است.

این دو داستان در حال حاضر در لیست داستانهای مجموعه داستان بعدی من قرار گرفته اند با این حال اگر دوستان بخواهند آنها را بخوانند توسط ایمیل به من اطلاع دهند تا برایشان بفرستم.

 حال که این مجموعه داستان؛ «آدم ها و دودکش ها»  به چاپ رسید شاید کمی انگیزه پیدا کرده باشم که دستونشته هایم را روی میز بگذارم و آنها را برای مجموعه بعدی آماده کنم. اما کسی چه می داند که چه خواهد شد.

آدم ها و دوکش ها را نشر ثالث در 1100 نسخه به قیمت 2200 تومان منشر کرده که خوانندگان می توانند آن در فروشگاه نشر ثالث به نشانی زیر پیدا کنند.

تهران، خیابان کریمخان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر. زیر پل کریمخان

/ 5 نظر / 16 بازدید
محسن

سلام به استاد عزيز حال شما؟ چقدر خوشحالم با فرد فرهيخته اي چون شما آشنا شدم.. من توي شهرستان زندگي مي كنم اما سعي مي كنم در اولين مسافرتم به تهران كتاب شما رو خريداري كنم..داستان كوتاه رو مي پسندم.. الان هم دارم "حكايت آن اژدها" ي مرحوم نادر ابراهيمي رو ميخونم.. كتابهاي ديگه ي شما هم چاپ همين ناشره..؟ شاد باشيد و مستدام[گل]

افشین

سلام امیر جان از خبر شیرین چاپ کتاب جدیدت خوشحال شدم. میدونم که خودت خوشحالتری. مبارک باشد.

رضا

برادر عزیزم چاپ و انتشار کتاب جدیدت را به تو تبریک عرض میکنم. به امید موفقیتهای بیشتر و بهتر. [دست]

داستان‌گو

دو داستان سانسور شده را جايي منتشر كرده‌ايد؟/.

میرشمس الدین

سلام ارجمند با مجموعه ای از داستانک ها و شعرهایم تو را به سفرخانه ام دعوت می کنم. ضمن اینکه نام وبتان مزین کرده است محفل مرا تا دیگر زمان بدرود...